ISN130 Etätehtävä

Tehkää annetusta aiheesta Powerpoint-esitys, jossa on kalvoja noin 10-20. Esityksen kesto 10 minuuttia, joten sovittakaa esityksenne sisältö niin että annettu aika riittää. Koettakaa keskittyä olennaiseen, kaikkia pikkudetaljeja ei tarvi ja kannata tukkia esitykseen. Tärkeää on että tutustutta aiheeseen riittävän hyvin ennenkuin alatta kirjoittamaan esitystä, jotta tietäisitte mitä esitykseen laitetaan ja mitä jätetään pois. Esityksen viimeiselle sivulla merkitään käytetyt lähteet asianomaisella tavalla.

Etätehtävien ensimmäistä "raaka"versiota voi ja kannattaa näyttää opettajalle ennen esitystä.  Kommenttien perusteella ryhmät korjaavat/parantavat/viimeistelevät tuotoksensa. 
Lopulliset tuotokset ryhmät esittelevät viikolla X/2003.

 

Ryhmä#   Etätehtävän aihe

1            Tulossa...

Ensisijaiset lähteet (siis muitakin saa ja kannattaa käyttää):

Microsoft Windows 2000 Verkonhaltijan käsikirja, ISBN 951-826-572-0, löytyy e-kirjana www.itinfo.fi 

Tietoturva tehtävissä ensijaisena lähteenä: http://www.microsoft.com/technet/ josta Security-kohta sekä muut webbi-lähteet.